(044) 501-40-70 tmx@tmx.kiev.ua
fb
  • 3
  • 4
  • 1
  • 2
Січень 2010

OPTOMETRYTIMES

Зосередимо увагу на здоров’ї очей

www.optometrytimes.com

Частина «Сучасної медицини»
Спеціальний розділ: Глаукома

Клінічні переваги
Новий автоматичний тонометр допомагає у діагностиці та лікуванні

Одночасне вимірювання ВОТ може надати суттєві данні стосовно груп пацієнтів
Стаття Ненсі Грувс

Переглянута Натаном Редкліффом, ДМ
У Нью-Йорк - новий 7CR автоматичний тонометр (Офтальмологічні інструменти Райхерт) з технологічними функціями реакції помутніння рогівки рогівково-компенсованого ВОТ (IOPcc), вимірювання тиску значно менше підпадають під вплив рогівки, ніж інші методи тонометрії.

Новий автоматичний тонометр включає двобічні аппланаційні технології, які використовуються у очному аналізаторі (ORА) (ReichertOcularResponseAnalyzer), щоб кількісно визначити біомеханічні властивості рогівки та визначити IOPcc. Цей пристрій призначений для допомоги лікарям клініки у діагностуванні та прийнятті рішення стосовно лікування, в той час як ORA використовується для проведення досліджень і під час конкретних досліджень глаукоми та лікування рогівки.

Використовуючи безконтактну технологію вприскування повітря, автоматичний тонометр одночасно проводить вимірювання ВОТ, подібного до отриманого від аппланаційної тонометрії Голдман (GAT) та інших існуючих тонометрів (які називають Голдман – корельованими ВОТ або IOPg), а також IOPcc, тиск, який є незалежним від біомеханічних артефактів, таких як в'язко-пружні властивості рогівки та товщина.

«Це дуже хороший інструмент для того, хто намагається знайти тонометр, який дає можливість проводити (IOPcc) не переймаючись такими речами, як гістерезіс або використання алгоритмів корекції для товщини центральної рогівки (ССТ)», - сказав Натан Редкліфф, доктор медичних наук, фахівець у лікуванні глаукоми та помічник професора офтальмології медичного коледжу Вейля Корнела, Нью-Йоркської Пресвітеріанської Лікарні.

reichert 

Джерело нових даних

Комбінація вимірювань, які надає автоматичний тонометр, може надати важливу інформацію про дві групи пацієнтів д-р Редкліфф сказав: «Одна - це пацієнти з хворобою рогівки, де ви стурбовані тим, що властивості рогівки можуть втручатися вимірювання тиску, а інша – де пацієнти хворі на глаукому, де властивості рогівки можуть маскуватися (ВОТ).

Він навів недавнє дослідження Тецуя Моріта, доктора медицини, який досліджував значення вимірювання ВОТ на очах з глаукомою з нормальним тиском (ГНТ) за допомогою GAT, ORA, та третій тонометр, який також вважається таким, на який мало впливають біомеханічні властивості рогівки. Д-р Моріта виявив, що IOPcc була вищою, ніж тиск, виміряний за допомогою GAT або цифровим контактним тонометром (Динамічний контурний тонометр Паскаля, Ziemer Ophthalmology) у пацієнтів з ГНТ, незважаючи на відсутність суттєвих відмінностей між вимірюваннями у нормальних очей.
Додаткові фактори ризику

У пацієнтів з (ГНТ), цілком імовірно, що ми недооцінюємо справжню ВОТ і високий тиск у цих хворих хоча б частково маскується біомеханічними властивостями рогівки»,- сказав доктор Редкліфф.

Він додав, що гістерезис рогівки - одна з біомеханічних властивостей, що обчислюється ВОТкк, є чинником ризику для глаукоми. Включення цього компоненту дозволяє забезпечити більш повну картину значень ВОТ.

«Це ще було оцінено», - сказав доктор Редкліфф, - «я сподіваюся, що за допомогою IOPcc, ми не тільки будемо мати більше можливостей для виявлення пацієнтів з підвищеним тиском, викривши властивості рогівки, але ми будемо краще оцінювати наслідки нашої терапії шляхом вимірювання тиску більш точно, а не покладатися на GAT, що вимірює тиск змішано з змішаними поясненими показниками.

Використовуючи ORA у своїй практиці, д-р Редкліфф знайшов високу кореляцію між IOPg і традиційним GAT.

«Я б відчував себе комфортніше, якщо б я відійшов від використання GAT до використання Голдмен-корельованого тиску», - сказав він, «я вважаю, здатність знати IOPcc - це дуже важлива частина мого практиці. Я уявляю день, коли я перестану робити аналіз з GAT і просто використати lOPg і lOPcc, щоб лікувати своїх пацієнтів.

«Є й інші переваги у використанні безконтактної системи», - продовжив він, «наприклад, не має необхідності знеболювати рогівку або застосувати флуоресцеїн для перевірки тиску. Крім того, дослідження показали, що багато тонометрів Гольдмана неправильно відкалібровані. Ми не тільки користуймося приладом, що навіть у свої кращі дні має недоліки, але більшість з нас навіть не тримали його каліброваним належним чином
Інтерес до біомеханіки рогівки

Існує величезний інтерес до біомеханіки рогівки і її вплив на очні хвороби. д-р Редкліфф додає: «Це тільки питання часу, коли ми побачимо більше lOPcc вимірювань в клінічній практиці».

На додаток до своєї функції вимірювання ВОТ при глаукомі для осіб, у яких підозрюється така хвороба, і пацієнтів, у автоматичного тонометра є й інше потенційне застосування. Це може бути цінним інструментом для вимірювання ВОТ у пацієнтів, які пройшли кераторефрактивні процедури, які часто впливають на ССТ і біомеханіку, і призводять до неточності у вимірах традиційним GAT, стверджує доктор Редкліфф.

«Виявляється багато сюрпризів, коли ви починаєте роздивлятися хворих з lOPcc і ви розумієте, що регулювання тиску товщиною рогівки може ввести в оману як у величині, так і у напрямку корекції», - підсумував він.
Натан Редкліфф, МД

У д-ра Редкліффа не має жодних фінансових відношень
1 2 3

Витратні матеріали

Великий досвід і
відпрацьована система
поставок дозволяють нам
запропонувати оптимальне
рішення для Вас

Комплектація клініки

Обладнання від світових
лідерів. Тільки кращі
рішення та інноваційні
технології в області
офтальмології.

Сервісний центр

Гарантійне і
післягарантійне
обслуговування всього спектру
обладнання, постійне
навчання й консультація.
Новини Статті

Наші проекти

project

ЛазерМед

Офтальмологічна клініка в Чернігові «Лазермед» - це спеціалізований центр офтальмології, який надає комплексну лікувально-діагностичну офтальмологічну допомогу...
Подробнее

Відгуки наших клієнтів

"За время пребывания системы Eyecubed в клинике
мы широко использовали аппарат для получения
данных аксиальной длины глаза при катарактах,
измеряли глубину передней камеры и толщину
хрусталика при узком УПК и повышеном ВГД ...

Иванишин Е.С.

Старшый врач диагностического
отделения клиники «Эксимер»

Июнь 2015

"За время пребывания системы Eyecubed в клинике
мы широко использовали аппарат для получения
данных аксиальной длины глаза при катарактах,
измеряли глубину передней камеры и толщину
хрусталика при узком УПК и повышеном ВГД ...

Иванишин Е.С.

Старшый врач диагностического
отделения клиники «Эксимер»

Июнь 2015