(044) 501-40-70 tmx@tmx.kiev.ua
fb

Чи розглядаєте Ви можливість імплантації мультифокальних ІОЛ у пацієнтів з супутніми захворюваннями, такими як ВМД (вікова макулярна дегенерація), глаукоми або діабет?

Джордж Л. Аліо, МД, ФД, член ред.колегії видання "Новини хірургії очей"

Ні, тому що дисперсія світла викличе у таких випадках візуальні дефекти.

Мультифокальні ІОЛ преміум лінзи, які створені з метою поліпшення ближнього і проміжного зору шляхом ділення світла в різних оптичних зонах. Це розділення світла робить енергетичний фокус на різних рівнях зорової осі, із втратою контрастної чутливості в більшості моделей і потенціалом для світлових явищ (відблисків і засвітів), що йдуть від конкретного оптичного зображення, яке створюється при мігруванні світла до різних осередків.

Я розглядаю мультифокальні ІОЛ для пацієнтів із нормальним візуальним потенціалом. Опираючись на свій особистий досвід і на декілька незалежних доповідей інших дослідників, я очікую хороші візуальні і рефракційні результати, нормальну оптичну поведінку і хороший прогноз з точки зору нейроадаптації.

Зважаючи на це, я не використовую мультифокальні лінзи у пацієнтів, що мають потенціал розвитку ВМД, глаукому або цукровий діабет з діабетичною ретинопатією. Інші умови, такі як дистрофія сітківки (пігментний ретиніт) теж є протипоказаннями. Причина цього протипоказання насправді є дисперсія світла вздовж зорової осі. Пацієнти з низькою контрастною чутливістю, у зв`язку з різними патологіями, будуть мати ускладнення при імплантації мультифокальних ІОЛ через додаткове розфукусування світлових променів.

Акомодаційні ІОЛ є кращим вибором в таких випадках, так як вони не впливають на розподіл світла вздовж зорової осі і можуть покращити ближній зір. Деякі лінзи з певними мультифокальними можливостями, такі як Crystalens (Bausch + Lomb), в результаті додавання дуже низького ближнього зору, також є можливим варіантом. У той час як вони не мають негативного впливу на візуальну якість, вони можуть запропонувати деяке поліпшення зору на середню відстань, що дуже зручно для більшості пацієнтів з адекватним візуальним потенціалом більш ніж 20/30. В майбутньому нові конструкції лінз із низькою втратою контрастної чутливості або навіть, взагалі без втрати контрастної чутливості, знайдуть застосування в цих проблемних випадках.

Примітка: Доктор Аліо не має фінансової зацікавленості в Crystalens, але є консультантом для Bausch + Lomb.

Магда Рау, ДМ,  член ред.колегії видання "Новини хірургії очей"

Так, в добре відібраних випадках ВМД

ВМД (вікова макулярна дегенерація), глаукома та діабет раніше були абсолютними протипоказаннями для використання мультифокальних ІОЛ. Але в останні роки все змінилося. Були розроблені нові вдосконалені конструкції мультифокальних ІОЛ.

Ми знаємо, як різні типи і моделі мультифокальних ІОЛ поводять себе в оці, що являється потенційними проблемами і як їх уникнути. З іншого боку, все більша кількість пацієнтів спеціально просять саме їх і вони сильно орієнтовані на зорову незалежність від окулярів.

Звичайно, коли присутні супутні захворювання, кожний випадок повинен оцінюватися ретельно і індивідуально. Чи може імплантація мультифокальної лінзи принести користь пацієнту і як надовго? Який прогноз співвіснування захворювання? Що таке середня тривалість життя пацієнта?

Як правило, я не імплантую мультифокальні ІОЛ пацієнтам з сухою або вологою ВМД. Єдиним винятком є початкова стадія макулопатії з макулярною друзою, при тому, що не зафіксовано прогресування, не менш як, протягом 1 року, і не виявлено жодних змін полів зору за сіткою тестування Амслера.

Первинна відкрито-кутова глаукома, яка добре компенсується одним або двома препаратами і без змін в полі зору, за ОКТ-СНВС (оптична когерентна томографія шару нервового волокна сітківки) або НRТ(гейдельбергська ретинальна томографія), не є, на мій погляд, протипоказанням. Є випадки, коли довгострокова медична терапія викликає жорсткість зіниці, і в цих випадках, я уникаю мультифокальних ІОЛ, якщо діаметр зіниці менше 3,5 мм. Однак імплантацію дифракційної мультифокальної ІОЛ, що не залежить від розміру зіниці, можна розглядати у пацієнтів з вузькою зіницею.

Навіть діабет, коли він добре компенсується лікуванням інсуліном, не є протипоказанням для імплантації мультифокальної ІОЛ. Перед операцією, я виконую флуоресцентну ангіографію, щоб виключити множинні аневризми і наявність менш периферійних васкуляризованих областей сітківки, які невидимі на біомікроскопії. Таким чином, я виключаю ризик прогресування діабетичної ретинопатії, яка є протипоказанням для імплантації цих лінз.  

Примітка: У наведеному матеріалі немає товарів або компанії, що потребують розкриття фінансової інформації.

Наші проекти

project

ЛазерМед

Офтальмологічна клініка в Чернігові «Лазермед» - це спеціалізований центр офтальмології, який надає комплексну лікувально-діагностичну офтальмологічну допомогу...
Подробнее

Відгуки наших клієнтів

"За время пребывания системы Eyecubed в клинике
мы широко использовали аппарат для получения
данных аксиальной длины глаза при катарактах,
измеряли глубину передней камеры и толщину
хрусталика при узком УПК и повышеном ВГД ...

Иванишин Е.С.

Старшый врач диагностического
отделения клиники «Эксимер»

Июнь 2015

"За время пребывания системы Eyecubed в клинике
мы широко использовали аппарат для получения
данных аксиальной длины глаза при катарактах,
измеряли глубину передней камеры и толщину
хрусталика при узком УПК и повышеном ВГД ...

Иванишин Е.С.

Старшый врач диагностического
отделения клиники «Эксимер»

Июнь 2015