(044) 501-40-70 tmx@tmx.kiev.ua
fb
Коаксіальна MICS методика може забезпечити безперервні стабільні умови передньої камери ока.

МАГДА РАУ, доктор медициниБімануальний мікророзріз факоемульсіфікаціі був розроблений для зменшення розміру надрізу і зниження індукованого астигматизму при хірургії катаракти. Незважаючи на ці переваги, бімануальний факомікророзріз не виправдав очікування, а хірурги продовжують шукати альтернативи, які дозволять виконувати менші розрізи і нададуть оптимальні результати. Кілька років тому Роберт Н. Ошер, Цинциннаті, Огайо, описав коаксіальне мікрофако (CMP). У цій статті розглядається дана методика, а також список параметрів для успішного її виконання.

Малюнок 1. Megatron S4 з високоефективною гібридною помповою системою дозволяє хірургові використовувати стандартну перистальтичну насосну систему з або без ефекту вентурі.

МЕТОДИКА

У даній методиці хірург виконує чистий рогівковий розріз розміром 2.2 або 2.4 мм . Більшість хірургів роблять 2.2 мм розріз, використовуючи кутовий ніж для мікрофако. Спочатку проводиться парацентез ножем з кутом 15˚ або ножем для парацентеза. Потім капсулорексіс за допомогою зігнутої голки, вигнутою канюлі або капсульного пінцета, наприклад HRKoch (20- калібр, 0.70 мм пінцет; Geuder, Heidelberg, Germany).

Наступний крок - факоемульсифікація . У минулому ми висвітлювали CMP з Megatron S3P (Geuder); однак нещодавно ми впровадили у свою практику Megatron 4 ( малюнок 1).

Цей прилад має високу ефективність гібридної помпової системи, яка дозволяє хірургові використовувати стандартну перистальтичну насосну систему з або без ефекту вентурі.

У нашому випадку , Megatron S4 є покращеною моделлю, забезпечує кращу аспірацію і, таким чином, запобігає потраплянню фрагментів ядра в передню камеру ока. Також має більш ефективний вакуум, особливо при твердому ядрі.

Замість факоголок mega з кутом 30˚ (1.26 мм), що зазвичай використовуються для стандартної факоемульсифікації, CMP здійснюється за допомогою CMP- голки з кутом 30˚ (0.80 мм) або CMP- голки mega, яка зменшується в діаметрі від 1.00 або 0.90 мм до 0.70 мм.

Ми використовуємо більш тонку факоголку з більш м'яким рукавом (зеленим) для 2.0 - 2.2.мм розрізів, і більш товсту факоголку з жорсткішим рукавом (білим) для 2.4 мм розрізів (малюнок 2). На мою думку, навіть велика голка може використовуватися для 2.2 мм розрізів, якщо використовувати її з зеленим рукавом. Зазвичай я віддаю перевагу зеленому рукаву, оскільки він дозволяє виконувати менші розрізи, але для щільної катаракти я використовую тільки білий рукав.

ПАРАМЕТРИ

Крім вибору аксесуарів CMP відповідно до розміру розрізу (2.4 або 2.2 мм), хірург повинен вибрати відповідні ІОЛ, і слідувати встановленим параметрам для успішного проведення операції. По-перше, висота пляшки повинна бути приблизно на 10 см вище ніж при стандартному фако. Навіть при тому, що маленький діаметр канюлі вимагає більшого тиску при іригації, обсяг використаного збалансованого сольового розчину значно зменшується при невеликих розрізах.

По-друге, кількість ультразвукової енергії, яка використовується при CMP приблизно така ж, як при факоемульсифікації, проведеної при розмірі розрізу 2.8 - 3.2 мм. Тому, задане граничне значення для ультразвукового виходу в системі Geuder зазвичай становить 80% максимальної енергії. Рукав CMP факоголки ізолює розріз і скорочує ризик опіку.

Малюнок 2. Дві фако голки і рукави для факонаконечника Megatron S4. Зелені рукави більш гнучкі, білі жорсткіші.

По-третє, аспірація кортикального шару відбувається за допомогою мономануального наконечника іригації / аспірації. Цей наконечник має такий же рукав, який використовується в стандартних ультразвукових наконечниках. Переваги включають в себе більш легку заміну наконечника при необхідності і оптимальне закриття розрізу. При використанні мономануального наконечника іригації / аспірації розмір розрізу обмежується до 2.2 - 2.4 мм і одного 1.5 мм парацентеза під час всієї операції. Тільки незначне збільшення розрізу може бути необхідним залежно від розміру обраної ІОЛ. Після імплантації ІОЛ мономануальний наконечник іригації / аспірації дозволяє легко видалити віскоеластичний розчин.

В якості альтернативи, можуть використовуватися бімануальні іригаційний та аспіраційний наконечники, однак, для цього необхідно робити два парацентези.

По-четверте, параметри системи повинні бути співмірні з параметрами, які використовуються при великих розрізах (щонайменше, 2.8 мм).

ПЕРЕВАГИ

CMP забезпечує оптимальну стабільність передньої камери ока і найкраще поле зору для хірурга, зокрема при використанні збалансованого сольового розчину у пацієнтів з маленьким розміром зіниці. У нашій практиці, CMP менш вивчено, ніж бімануальне або лазерне фако.

Самуель Маскет , Лос -Анджелес, виявив, що середній індукований астигматизм був 0.10 D у CMP , у порівнянні з 0.32 D при 3мм розрізі. Внесений астигматизм можна приписати позиції розрізу. Д -р Маскет також виявив, що середнє обертання ІОЛ було 13.1˚ при CMP, у порівнянні з 19.1˚ при стандартному фако. Його результати показали, що розрізи після CMP були більш стабільними і менш схильні до постоперационной деформації, підтіканню та інфекції.

Ми не спостерігали необхідності в тривалому часі фако або більш високих рівнях енергії — які часто згадуються як недолік CMP. Однією з причин цього може бути більш високий рівень вакууму (більше 400 мм рт. ст.), який ми використовували в цій методиці. З економічної точки зору, CMP економить збалансований сольовий розчин і покращує поле зору хірурга під час операції.


ВИСНОВОК

Після перших 20 випадків використання CMP ми були дуже вражені методикою, яку зараз використовуємо при складній катаракті для зменшення ризику виникнення ускладнень. Ми віддаємо перевагу цій методиці при чистому рогівковому доступі у пацієнтів із сильною далекозорістю, плоскою камерою ока, незрілою катарактою, перезрілою катарактою, або псевдовідшаруванням, а також у випадках при яких можливий інтраопераційний синдром гнучкої райдужної оболонки ока, наприклад у повних пацієнтів або у пацієнтів з підвищеним внутрішньоочним тиском або далекозорістю. CMP підтримує безперервний стабільний стан передньої камери ока і забезпечує оптимальний контроль всієї процедури.

Скрізь, де це можливо, ми використовуємо CMP з параметрами, подібними до тих, що встановлені для методик з 2.8 мм розрізом. Ми виявили, що перехід на мікророзріз - це просто. Після проведення більше 800 операцій з важкими випадками досі був відсутній розрив капсули завдяки покращеній стабільності CMP. В цілях ефективності ми продовжуємо використовувати стандартну методику фако при зрілих і перезрілих катарактах.


КЛЮЧОВІ МОМЕНТИ

- При використанні коаксіального мікрофако (CMP) хірург може вибирати розріз 2.2 мм або 2.4 мм.

- Хірургічні параметри подібні параметрах для розрізу 2.8 мм; однак, висота пляшки повинна бути на 10 см вище при CMP, ніж при стандартному фако.

- Мономануальний наконечник іригації / аспірації дозволяє оптимально закрити рану.Магда Рау, доктор медицини, Глава очної клініки Cham and Refractive Privatklinik-Dr.Rau, Чам, Німеччина, і Eye Centre Prag, Чеська Республіка. Д-р Рау стверджує, що не переслідує фінансового інтересу від продуктів або компаній, які згадуються. З нею можна зв'язатися за телефоном: + 49 9971 8610 76; e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

CATARACT & REFRACTIVE SURGERY TODAY EUROPE Січень 2011

Наші проекти

project

ЛазерМед

Офтальмологічна клініка в Чернігові «Лазермед» - це спеціалізований центр офтальмології, який надає комплексну лікувально-діагностичну офтальмологічну допомогу...
Подробнее

Відгуки наших клієнтів

"За время пребывания системы Eyecubed в клинике
мы широко использовали аппарат для получения
данных аксиальной длины глаза при катарактах,
измеряли глубину передней камеры и толщину
хрусталика при узком УПК и повышеном ВГД ...

Иванишин Е.С.

Старшый врач диагностического
отделения клиники «Эксимер»

Июнь 2015

"За время пребывания системы Eyecubed в клинике
мы широко использовали аппарат для получения
данных аксиальной длины глаза при катарактах,
измеряли глубину передней камеры и толщину
хрусталика при узком УПК и повышеном ВГД ...

Иванишин Е.С.

Старшый врач диагностического
отделения клиники «Эксимер»

Июнь 2015