(044) 501-40-70 tmx@tmx.kiev.ua
fb
У лікарській практиці бувають випадки, коли післяопераційна рефракція пацієнта не збігається з розрахунковими показниками.
В результаті пацієнтові доводиться одягати окуляри або у випадках крайньої незадоволеності пацієнта проводити повторну імплантацію ІОЛ.

Джерела помилок при імплантації ІОЛ можна розділити на дві групи - помилки при розрахунках іоптичні помилки. При імплантації торичних ІОЛ до цих двох груп додаються ще помилки під час операції.

До оптичних помилок відносяться неправильне розташування лінзи, помилки в кератометричних вимірах та у визначенні аксіальної довжини ока.

Під неправильним розташуванням ІОЛ мають на увазі децентрацію або імплантацію в сулькус замість капсулярного мішка. У випадку з торичними ІОЛ причиною неправильного розташування лінзи можуть бути залишки віскоеластику, неточне розташування по маркерах або обертання ІОЛ.

Причинами помилкових кератометричних вимірювань можуть бути, наприклад, контактні лінзи. Для отримання коректних результатів, пацієнт не повинен одягати контактні лінзи протягом 2 тижнів перед вимірами, якщо ж він цього не дотримувався, то деформація рогівки могла відбитися на результатах вимірювання. Попередня рефракційна операція, зміни рогівки в наслідок кератоконуса або інших патологій, сухий очей - також є причинами неправильних результатів кератометричних вимірювань.

Неправильна аксіальна довжина ока може бути отримана внаслідок сильної міопії або гіперметропії пацієнта. Стафіломи та дуже тверда катаракта теж впливають на визначення довжини ока.

Неправильна аксіальна довжина може бути отримана і внаслідок помилок оператора

  • В процесі вимірювань

  • При виборі параметрів роботи приладу при проведенні вимірювань (невірно вказано тип ока пацієнта, невідповідність обраного методу вимірювань фактичному і тп)

А-скани низького цінового діапазону також можуть бути джерелом помилок, через те що, окрім невисокої якості зондів і апаратної частини, вони не містять спеціальних алгоритмів корекції можливих помилок оператора, які можуть виникнути в процесі дослідження

Слід зазначити, що розрахунок ІОЛ на УЗД та на IOLMaster відрізняється-в силу різної технології вимірювань. Аксіальна довжина ока, отримана ультразвуком і оптичним методом відрізняються одна від одної, тому не можна використовуватися дані A-скана для розрахунків на IOLMaster і навпаки. Багато виробників вказують відкориговану А-константу для розрахунків на IOLMaster.

Помилки в розрахунках ІОЛ можуть відбутися через використання невідповідної формули, помилок оператора при внесенні вихідних даних в режимі розрахунку ІОЛ (некоректно вказана А-константа, помилки при внесенні даних кератометрії і тп), неточного прогнозу постопераційного астигматизму, розрахунку ІОЛ звичайним методом для пацієнтів після ексімер-лазерної корекції зору.

До помилок, які може допустити хірург під час операції з торичними ІОЛ, відноситься неточне маркування рогівки (наприклад, великий розмір точки на рогівці може привести до відхилення ІОЛ до 10 ° від розрахованої осі імплантації, при цьому кожен 1° такого відхилення знижує ефективність циліндра лінзи до 3,3%). Дуже важливо повністю видалити віскоеластик після імплантації торичних ІОЛ, бо його залишки можуть стати причиною обертання лінзи.

refr_errors


Схема 1. Можливі джерела виникнення післяопераційних рефракційних помилок при імплантації мультифокальних ІОЛ (Натисніть на зображення, щоб схема відкрилася у новій вкладці)refr_errors_tor
Схема 2. Можливі джерела виникнення післяопераційних рефракційних помилок при імплантації торичних ІОЛ (Натисніть на зображення, щоб схема відкрилася у новій вкладці)

Вибір формули для розрахунку ІОЛ залежить від досвіду використання формул хірургом та від аксіальної довжини ока.
Для коротких гіперметропічних очей більше підходять формули Hoffer Q, Hiagis, Holladay II.

Для довгих міопічних очей більш відповідні формули Haigis, Holladay I, Holladay II, SRK / T.

Формули Haigis і Holladay II показують хороші результати для всіх очей.

iol_formulas
У наведеній нижче таблиці вказана максимальна помилка (у діоптріях), яка може виникнути при використанні кожної формули для розрахунку ІОЛ в залежності від аксіальної довжини ока.
Аксиальна довжина ока, мм Haigis Hoffer Q Holladay I Holladay II SRK/T
18-19.99 0,5 0,5 1 0,5 2
20-21.99 0,25 0,25 0,5 0,25 1
22-25.99 0,25 0,25 0,25 0,25 0,25
26-27.99 0,25 0,5 0,25 0,25 0,25
28-30 0,25 0,5 0,25 0,25 0,5
ИОЛ с негатив. Діоптр. 0,5 1 0,5 0,5 1Сподіваємося, що ця інформація буде корисна для Вашої роботи і допоможе Вашим пацієнтам отримати найкращі результати.

Наші проекти

project

ЛазерМед

Офтальмологічна клініка в Чернігові «Лазермед» - це спеціалізований центр офтальмології, який надає комплексну лікувально-діагностичну офтальмологічну допомогу...
Подробнее

Відгуки наших клієнтів

"За время пребывания системы Eyecubed в клинике
мы широко использовали аппарат для получения
данных аксиальной длины глаза при катарактах,
измеряли глубину передней камеры и толщину
хрусталика при узком УПК и повышеном ВГД ...

Иванишин Е.С.

Старшый врач диагностического
отделения клиники «Эксимер»

Июнь 2015

"За время пребывания системы Eyecubed в клинике
мы широко использовали аппарат для получения
данных аксиальной длины глаза при катарактах,
измеряли глубину передней камеры и толщину
хрусталика при узком УПК и повышеном ВГД ...

Иванишин Е.С.

Старшый врач диагностического
отделения клиники «Эксимер»

Июнь 2015