В конференц-залі готелю Radisson зібралося близько100 провідних офтальмологів з усіх областей України, були присутні представники компаній 1stQ іGeuder, професора з Німеччини та співробітники компанії «Техномедекс Груп», яка є офіційнимдистриб'ютором вищевказаних фірм в Україні.

Гості приготувалися уважно слухати доклади спікерів
Честь відкриття семінару випала професорові кафедри офтальмології Національної МедичноїАкадемії, члену-кореспонденту Національної академії наук та Академії Медичних Наук, президентуасоціації офтальмохірургів України Миколі Марковичу Сергієнко. Також своє вітальне слово сказалачлен-кореспондент Національної Академії Медичних Наук, директор київського міськогоофтальмологічного центру, професор Зоя Федорівна Веселовська.

Проф. М.М. Сергієнко проголошує вітальне слово
Робочу частину семінару відкрив директор «Техномедекс Груп» Олексій Вадимович Сологуб, який усвоїй презентації коротко висвітлив 18-річну історію успіху компанії на українському ринкуофтальмології та основні її досягнення, включаючи більше 160 проектів по всій країні.

О.В. Сологуб, директор Техномедекс Груп
Перша частина семінару була присвячена інтраокулярним лінзам. З німецького міста Маннхейм до Києва прилетіли 2 представника 1stQ GmbH: засновник компанії пан Рюдігер Дворшак та її директорпан Томас Дім, який і провів презентацію. Незважаючи на відносну молодість компанії (заснована в 1998 році), 1stQ завоювала позиції лідера на ринку інтраокулярних лінз в Німеччині. Як і в живій природі, форма предмета повинна відповідати функціям, що він виконує, і саме функціональність єосновоположним принципом роботи компанії. Також пан Дім підкреслив, що 1stQ у своїй діяльностіприділяє велику увагу дослідженням і новим розробкам.

Засновник компанії 1stQ GmbH, пан Рюдігер Дворшак (Ruediger Dworschak)

Директор 1stQ GmbH, пан Томас Дім (Thomas Diehm)
У цьому можна було переконатися, слухаючи доповідь доктора Гангольфа Содера, професоракафедри офтальмології в Шарлоттенклінік в м. Штуттгарт, Німеччина. Головним моментом в процесілікування проблем із зором на думку проф. Содера повинен бути індивідуальний підхід до пацієнтів, в рамках якого проводиться імплантація торичних, мультифокальних, а також AddOn ІОЛ.Значна частина доповіді була присвячена саме AddOn ІОЛ від 1stQ, які імплантуються в сулькус принаявності базової ІОЛ в капсулярної мішку. Причому імплантація AddOn ІОЛ може проводитися як одночасно з базовою ІОЛ, так і через кілька років після операції по заміні кришталика.

Проф. З.Ф. Веселовська та проф. Гангольф Содер (Gangolf Sauder)
Друга частина семінару розпочалася з презентації представника Geuder AG пана Олівера Мойба(Area Sales Manager). Він розповів про продукцію компанії, яка 60 років тому була невеликоюсімейною справою, а в 2012 році налічує дистриб'юторів уже в більш ніж 90 країнах по всьому світу.

Презентація представника Geuder AG пана Олівера Мойба (Oliver Meub)
Доктор медичних наук, професор Гернот Ріхтер, головний лікар очної клініки в Коттбусі і виконавчийдиректор компанії Augen-MVZ Lausitz GmbH, у своїй доповіді розглядав переваги і недоліки MICS <2мм і 25G/27G STV, які моменти треба врахувати перед впровадженням таких операцій в практику .Наприклад, перед тим, як перейти на MICS <2 мм Ви повинні розглянути такі аспекти, яккапсулорексіс, факоефектівность, факодинаміку та контроль вакууму. І визначити, чи зможутьпереваги у вигляді відсутності хірургічно індукованого астигматизму і швидкого загоєнняпісляопераційних ран пацієнта, переважити такі недоліки, як додаткові інвестиції в інструмент длямікророзрізу, доплата за ІОЛ 1,8 мм і зниження ефективності факоемульсифікації, пов'язане ззаконами фізики.

Проф. Гернот Ріхтер (Gernot Richter)
Продовжуючи тему, порушену проф. Ріхтером, дипломований інженер Бернд Шляймер (Head of Product Management Geuder AG) в своїй доповіді розповів про ефективність і рентабельністьофтальмохірургічних систем. В процесі прийняття рішення про покупку такої системи лікареві необхідно розглянути такі моменти, як універсальність, ергономічність, ефективність і витрати на 1операцію. Слід пам'ятати, що чим менший розріз ви хочете робити, тим вище повинна бутиефективність системи. У своїй презентації пан Шляймер детально розглянув значення ефектукавітації в факоемульсифікації і причини, чому поздовжнє фако краще торсіонного. Високаефективність офтальмохірургічних систем Geuder досягається завдяки комбінації ефекту «відбійного молотка» і кавітації.

Представник Geuder AG пан Бернд Шляймер (Bernd Schleimer)
Протягом всього семінару в залі стояла унікальна система для хірургії переднього та задньоговідділів ока Megаtron S4, а також стіл з офтальмологічним інструментом від Geuder, і всі бажаючімогли задати питання щодо продукції безпосередньо представникам компанії-виробника.

Система Megatron S4
Після закінчення робочої частини семінару була проведена лотерея. 12 щасливчиків із залу сталиволодарями цінних призів від організаторів, серед яких були планшетний ПК з модемом Wi-Fi, модем 3G/Wi-Fi, лінзи від компанії 1stQ та сертифікати на знижку при купівлі лінз. Кожен присутнійотримав сертифікат учасника конференції. І прекрасним завершенням дня «німецькоїофтальмології в Україні» став «Баварський» фуршет з безліччю дуже смачних німецьких страв і традиційним для Німеччини напоєм - пивом.

Пан Олівер Мойб витягує номера переможців у лотереї
Компанія "Техномедекс Груп» висловлює подяку всім гостям, які провели цей «День німецькоїофтальмології» разом з нами. Сподіваємося, що кожен лікар отримав знання, корисні для йогороботи, і просто приємно провів час. Будемо раді бачити Вас на наступному заході, організованомунашою компанією!

Лікар, що виграв головний приз - О.І. Дьомін