![]() |
23-24 травня в Одесі пройшла щорічна науково-практична конференція «Філатовські читання» , присвячена цього разу 80-річчю тканевої терапії по методу академіка В. П. Філатова. Насичену програму конференції забезпечили виступи лікарів як з України, так і з інших країн, у тому числі з Росії, Узбекистану, Німеччини, Швейцарії та ін. У своїх виступах автори висвітлювали теми, актуальні для сучасної української офтальмології. Також традиційно при конференції працювала виставка. |
У цій статті хотілося б сказати кілька слів про доповідь Соколовської Т.В. (Москва, Росія), присвяченупорівняльній оцінці методів лазерної активації трабекули в лікуванні первинної відкритокутової глаукоми.
Автор підкреслює, що серед способів активного впливу на зону фільтрації кута передньої камери найменш травматичними є лазерні втручання. При цьому СЛТ показав себе як ефективний, неінвазивний метод лікування початкових стадій ПВКГ при наявності пігментації трабекули.Для проведення процедури СЛТ в лікарні використовують апарат Tango Laserex (у 2005р. компанія Laserex змінила назву на Ellex).
Для того щоб не залежати від ступеня пігментації трабекули,паціентам з незначним вмістом пігменту за допомогою YAG-лазера проводять процедуру Лазерної Активації Трабекули(ЛАТ). Імпульси тривалістю в 3 нс формують над поверхнею трабекули «ударну хвилю», яка викликає рух вологи передньої камери і різних відкладень на поверхні трабекули. У результаті цього відбувається «промивання» трабекулярних щілин під тиском. Д-р Соколовська зазначає, що ІАГ-ЛАТ - малотравматична й ефективна при лікуванні початкових стадій ПВКГ, незалежно від ступеня пігментації трабекули, але її результати менш стабільні, ніж після СЛТ. | ![]() |
Сподіваємося, що перебування на «Філатовських читаннях» для кожного учасника було настільки ж цікавим, як і корисним. І до зустрічей на наступних важливих подіях у світі офтальмології!